بهترین اکسیژن ساز های 2018

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۵۴:۲۲ ق.ظ

بهترین اکسیژن ساز های 2018

روند دستگاه های اکسیژن ساز در سال 2018

همان طور که تعداد مصرف کنندگان اکسیژن در دنیا رو به افزایش است، تولید کنندگان با تولید دستگاه های جدید و نوآوری های جالب به این نیاز به خوبی پاسخ داده اند.

5 سال پیش تامین کنندگان کمی وجود داشتند که دستگاه های آن ها هم ویژگی های محدودی داشتند. این در حالی بود که بازار در حال رشد بود ولی اکسیژن ساز ها کوچکترین انعطاف و آزادی نداشتند.

در این مقاله دستگاه های اکسیژن ساز موجود در سال 2018 بررسی شده و بهترین دستگاه های هر گروه مشخص شدند. آنالیز ما مبتنی بر رضایت مشتری، ویژگی های دستگاه، مشخصات و کیفیت است.

بهترین دستگاه اکسیژن ساز پرتابل

در این دسته ما به بهترین دستگاه اکسیژن ساز که بیشترین قابلیت همراه بودن را داشته و به بیمار اجازه می دهد تا به راحتی بیرون رفته و از زندگی خود لذت ببرد امتیاز می دهیم. یک اکسیژن ساز پرتابل باید بتواند با جریان برق شهری، جریان برق وسایل نقلیه و باتری کارکند. از آنجا که چندین تولید کننده دستگاه هایی با ویژگی های مشابه تولید می کنند. تشخیص فاکتورهای انتخاب برای پیش رو ها به کیفیت و قابلیت اطمینان رسید. دستگاه های Respironics SimplyGo Mini و  Inogen One G3 در حوزه پرتابل ها جزء بهترین ها هستند. در حالی که تفاوت کمی بین دستگاه ها وجود دارد ما هر دو را به عنوان بهترین کلاس در نظر می گیریم. هر دوی این دستگاه ها یک دسته ویژگی مشابه شامل مورد زیر را ارائه می دهند

 • ظرفیت تولید اکسیژن قوی. دستگاه اینوژن G3 یک سری کوچک با بیشترین اکسیژن خروجی 1050میلی لیتر بر دقیقه دارد که بسیار نزدیک به خروجی اکسیژن Respironics SimplyGo Mini که 1000 میلی لیتر بر دقیقه است می باشد.

 • تنظیم دوز پالسی اکسیژن. در حالی که هر دستگاه مکانیزم هدف خاص خود را دارد فیدبک مشتریان ما این است که هر دو عالی هستند و تشخیص تفاوت نسبتا سخت است.

 • هر دو دستگاه حملشان بسیار آسان است و همراه با باتری کوچکشان وزنی کمتر از 5 پوند دارند. اینوژن G3 فقط تقریبا 4.95 پوند وزن دارد که بسیار نزدیک به وزن SimplyGo Mini با وزن 4.8 است.

 • هر دو دستگاه یک ویژگی دوست داشتنی دارند و آن ویژگی داشتن دو باتری است. باتری شامل یک مورد استاندارد و یک مورد اضافی است که به بیماران اجازه می دهد تا با باتری کوچک وزن دستگاهشان را به حداقل برسانند و در عین حال هنگامی که آن ها می خواهند مدت زمان بیشتری را در بیرون از منزل سپری کنند آزادی را به بیشترین مقدار ممکن می رساند.

 • هر دو دستگاه در کیفیت بی مانند هستند و نرخ خرابی پایینی دارند. دستگاهRespironics SimplyGo Mini در اینجا برنده است چون Respironics به میزان قابل توجهی در تعمیر و برگرداندن دستگاه به کاربر سریع ترعمل می کند و می دانیم که کوتاه بودن این زمان چقدر موثر است. اما در سال 2018 دستگاه اینوژن مستقیما تعمیر خواهد شد که به میزان قابل توجهی زمان تعمیر را کاهش خواهد داد.

 • اینوژن G3 هر 12 تا 18 ماه نیاز به جایگزینی ستون هایش دارد که کمتر از زمان جایگزینی ستون های SimplyGo Mini  که هر 2 یا 3 سال یکبار است می باشد. هرچند ستون های اینوژن G3 را خود کاربر می تواند تعویض کند. SimplyGo Mini نیاز به تعویض ستون هایش در مدت زمان کمتر دارد اما این کار باید توسط یک تکنیسین انجام شود. باید به این نکته نیز توجه داشت که اوضاع فعلی تکنولوژی در اکسیژن سازهای پرتابل نیاز به ستون های کوچک زئولیت دارد تا بتوان آن ها را به راحتی تعویض کرد.

بهترین دستگاه اکسیژن ساز همراه کوچک

بهترین اکسیژن ساز همراه کوچک Inogen One G4 است. ما انواع کوچک را در دستگاه های با وزن کمتر از 3 پوند در نظر می گیریم. اما دستگاه G4 با توجه به کاربرد کلی و وزن به نسبت عملکرد در بین دستگاه های مشابه بی نظیر است. دستگاه های کوچک دیگر موجود در بازار بیشترین میزان اکسیژن خروجی، عمر باتری یا آسانی استفاده خوبی ندارند. 

دستگاه_اکسیژن_ساز_پرتابل

نقاط قوت اینوژن وان G4

 • سه تنظیم پالسی آسان مناسب برای افرادی که تا 2 لیتر بر دقیقه نیاز به اکسیژن دارند.

 • بهترین کلاس از این دست دستگاه ها ماکزیمم ظرفیت 610 میلی لیتر دارد. ظرفیت تولید دستگاه اینوژن وان G4 دو برابر این ظرفیت است.

 • وزن آن حدود 2.8 پوند است و به راحتی می توان آن را در هر جایی حمل کرد.

 • بیشترین آزادی و انعطاف با آپشن 2 باتری که 8 ساعت عمر مفید دارد را فراهم می سازد.

بهترین دستگاه اکسیژن ساز

گاهی اوقات این دسته اکسیژن ساز پرتابل نامیده می شود. به این معنی که دستگاه هم جریان پالسی (مثل اکسیژن ساز پرتابل کوچک) و هم جریان پیوسته (مثل اکسیژن ساز خانگی) دارد. این دستگاه ها برای کاربران اکسیژنی که نیاز به گاز اکسیژن به صورت 24 ساعته دارند مناسب است. علاوه بر این هر کاربر اکسیژنی که از دستگاه های آپنه خواب استفاده می کند نیز نیاز به این دستگاه های جریان پیوسته دارد. در این دسته از دستگاه ها Respironics SimplyGo از همه دستگاه های دیگر بهتر است. این دستگاه برادر بزرگ SimplyGo Mini است که در بالا توصیف شده است.

اکسیژن_ساز

نقاط قوت Respironics SimplyGo:

 • این اکسیژن ساز دارای کیفیت بی مانندی است. Respironics این دستگاه را برای سال های زیادی تولید می کرده و یکی از دستگاه هایی است که کمترین میزان خرابی را در صنعت اکسیژن ساز داشته است.

 • طراحی صنعتی عالی این دستگاه به شما این حس را نمی دهد که در حال حمل یک دستگاه پزشکی هستید.

 • این دستگاه برای سفر کردن و زندگی روزانه عالی است زیرا می توانید از آن به صورت 24 ساعته و پیوسته استفاده کنید. برای پرتابل بودن و عمر باتری طولانی تر در طول روز می توانید آن را در مد پالسی قرار داد و در طول شب ( همین طور اگر سی پپ و بای پپ استفاده می کنید) می توانید دستگاه را تحت جریان AC و در مد پیوسته قرار دهید. در حقیقت همه ویژگی ها را در یک دستگاه خواهید داشت.

دستگاه-اکسیژن-ساز-پرتابل

قدرتمند ترین دستگاه اکسیژن ساز

مهم ترین سوالی که اغلب کاربران اکسیژن ساز می پرسند این است که کدام دستگاه قدرتمند ترین دستگاه اکسیژن ساز است.دستگاه های اکسیژن ساز کوچک اغلب همیشه نمی توانند میزان خروجی مورد نیاز برخی از بیماران تنفسی را فراهم سازند. در وضعیت فعلی تکنولوژی قدرتمندترین دستگاه موجود جریان پیوسته ای بر حسب لیتر بر دقیقه و 9 تنظیم پالسی دارد. در حالی که چندین دستگاه که جریان پیوسته 3 لیتر بر دقیقه دارند در بازار موجود هستند. ما معتقدیم تنها یک اکسیژن ساز وجود دارد که یک سر و گردن بالاتر از بقیه است. اگر نیاز به دستگاه اکسیژن ساز 3 لیتری دارید پیشنهاد ما دستگاه  SeQual Eclipse 5 است.

نقاط قوت SeQual Eclipse 5

 • این دستگاه کیفیت و ماندگاری بسیار خوبی دارد.

 • شرکت Chart Industrial که تولید کننده این محصول است در بیش از 10 سال این دستگاه را بازنگری و بهبود بخشیده است. دستگاه فعلی 4 مرحله پیشرفت را پشت سر گذاشته است و بهبود کیفیت، قابل اعتماد بودن و کیفیت در هر ورژن جدید آن دیده شده است.

 • در حالی که دستگاه 18 پوند وزن دارد قابل مقایسه با دستگاه جریان پیوسته 3 لیتری است. با تکنولوژی فعلی واضح است که دستگاهی که خروجی جریان 3 لیتر بر دقیقه دارد وزن نسبتا زیادی خواهد داشت.

 • Eclipse 5 طراحی خوبی داشته و جابه جا کردن آن با استفاده از دسته و چرخ مثل یک چمدان انجام می شود و استفاده از آن در سفر بسیار آسان است و دیگر ربطی به وزن آن نخواهد داشت.

 • مشابه Respironics SimplyGo، Eclipse 5 یک دستگاه عالی برای کاربردهای 24 ساعته است. این دستگاه می تواند در طول روز با کمک باتری کار کرده و در شب هم با جریان برق مستقیم شهری کار کند.

بهترین دستگاه اکسیژن ساز خانگی

دستگاه های اکسیژن ساز خانگی یا ثابت که با جریان برق شهری کار می کنند برای کاربرد شما در منزل بسیار عالی هستند. تقریبا هر مصرف کننده یک دستگاه اکسیژن ساز خانگی دارد. دستگاه های زیادی در بازار وجود دارند و ما همیشه آن ها را مرور و مقایسه می کنیم. در بین آن ها Respironics Everflo Q بهترین است.

دستگاه-اکسیژن-ساز-خانگی

نقاط قوت Respironics Everflo Q

 • نرخ خرابی پایینی دارد.

 • نگهداری آن آسان است. دو تا فیلتر دارد که به آسانی حذف و تمیز و جایگزین می شوند.

 • این دستگاه از نظر ارزشمندی بهترین دستگاه بازار است. می توانید مقدار کمتری برای یک دستگاه کوچکتر پرداخت کنید ما این دستگاه عالی است.

 • صدای دستگاه مسئله مهمی است. درون این دستگاه کمی فوم اضافی درون پوسته پلاستیکی وجود دارد تا صدای دستگاه بدین وسیله کاهش پیدا کند.

 • نسبت قیمت به وزن دستگاه مناسب است. دستگاه های سبک تری هم وجود دارد. اما برای یک دستگاه اکسیژن ساز ثابت خانگی وزن 30 پوند بسیار مناسب است.

 

طراحی و اجرا: فروشگاه ساز سبدخرید