دستگاه اکسیژن ساز امریکایی SAROS 15

۷ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۱۸:۱۸ ق.ظ

دستگاه اکسیژن ساز امریکایی SAROS 15

شرکت آمریکایی Care Inc رسما راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز 15 لیتری SAROS را برای کمک به آسیب دیدگان جنگی در مرکز تنفسی اکسلنس اعلام کرد.

شرکت Caire Inc (Chart Industries company) یک برند شناخته شده جهانی در اکسیژن تراپی و تولید کننده اکسیژن ساز های پرتابل، خانگی، سیستم های اکسیژن مایع و اکسیژن ساز هایی با کاربرد نظامی است. محصولات این شرکت با نام های Caire، Airsep و SeQual در بازار عرضه شده که تنفس را برای بیماران تنفسی بسیار آسان نموده است.

ساروس 15 برای جایگزین کردن کپسول های اکسیژن و دستگاه های تولید اکسیژن بزرگ در بیمارستان های صحرایی، مراقب های طول مسیر و میدان های جنگ طراحی شده است. حدود 80 سانتی متر ارتفاع و 20 کیلوگرم وزن دارد. قدرت تولید 15 لیتر اکسیژن را در دقیقه دارد و با استفاده از جریان برق AC و باتری های قابل شارژ کار می کند. دستگاه برای ایالت متحده ساخته شده است.

این دستگاه با تولید مقدار زیادی گاز اکسیژن به مردان و زنان زخمی اکسیژن رسانده و کمک می کند. دن ون هیسه معاون مدیر بازاریابی شرکت Chart’ s biomedical group اذعان داشت که ما افتخار می کنیم که تکنولوژی حمایت از زخمی ها و آسیب دیدگان جنگی را در زمانی که به آن نیاز دارند فراهم نموده ایم.

این دستگاه اکسیژن ساز قدرتمند می تواند شرایط خشن گرد و غبار، دماهای بسیار بالا، ارتعاشات هواپیما و وسایل نقلیه را که همگی شرایط معمول عملیات نظامی مدرن هستند تحمل کند. به همین خاطر دستگاه برای عملیات نظامی زمینی، مراقبت از تلفات تاکتیکی، اورژانس و بحران های شدید و مراقبت های طی مسیر مناسب است و بار برنامه ریزی و انتقال اکسیژن به بیمار را کاهش می دهد.

مدیر توسعه محصول لوآن مایر اذعان داشت که پروژه ساروس 15 یک پاسخ مستقیم به خطرات و نگرانی های تدارکاتی است که سیلندرهای اکسیژن به ارتش ما وارد می کند. طراحی ساده و مناسب آن تدارکات ایجاد تانک های پر کننده و ذخیره اکسیژن را به صورت منظم حذف می کند.

آروس 15 اولین محصول توسعه یافته در شرکت Caire Inc برای کاربردهای نظامی نیست. این دستگاه نمونه پیشرفته اکسیژن ساز پرتابل ساروس سال 2011 است. اکسیژن ساز پرتابل ساروس که تا 3 لیتر بر دقیقه اکسیژن تولید می کند به خاطر اندازه و وزن کوچکتر آن در انتقال سربازان زخمی استفاده شده است.

کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی و اجرا: فروشگاه ساز سبدخرید