حفاظت از پاها در ویلچر

۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ۰۹:۴۱:۴۱ ق.ظ

حفاظت از پاها در ویلچر

حفاظت از پاها در ویلچر

موقعیت پاها برای کسی که از ویلچر باید مدت زمان های طولانی استفاده می کند بسیار مهم است. هنوز هم موقعیت پاها در مقایسه با موقعیت کلی نادیده گرفته می شود.

وضعیت سالم و راحت در صندلی چرخدار ضروری است. موقعیت بد می تواند منجر به انقباض مفاصل، زخم های فشاری و کبودی بدن شود. مشکلات معمول با وضعیت پاها و مچ پا می تواند شامل بدتر شدن وضعیت پا و و انقباضات زانو، فشار بالا بر روی زیرپایی و قطع شدن جریان خون باشد.

قسمتی از ویلچر که پاها بر روی آن قرار می گیرند زیر پایی ویلچر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زیر پایی ها می توانید به مقاله قبل از خرید ویلچر مناسب حتما بخوانید مراجعه نمایید. اجازه دهید برخی از ابزارهای کمکی را که می تواند به بهبود این شرایط کمک کند را بررسی و مقایسه کنیم.

ساپورت حمایت کننده ساق پا

این ساپورت پدی است که بین براکت های زیر پایی تثبیت می شود و از سر خورن پاها بر روی زیرپایی جلوگیری می کند. افرادی که این مشکل را به دلیل ضعف عضلانی در پاها تجربه می کنند ممکن است به دلیل سر خوردن مکرر پاها به اطراف و ماندن پاها در یک شرایط پر تنش گرفتار عوارض طولانی مدت شوند. این پدها حدود 18 تا 20 اینچ پهنا دارند و خیلی راحت با بندهایی که خیلی سریع جدا می شوند به زیر پایی ویلچر متصل می شوند.

زیر پایی-ویلچر

نه تنها افراد زیادی این مشکل را تجربه می کنند بلکه افراد زیاد دیگری هم هستند که پاهایشان معمولا به سمت جلو یا بین صفحه های زیر پایی سر می خورد.

پاها را در وضعیت درست نگه دارید.

این مسئله می تواند منجر به مشکلات زیادی شود. مثل جریان خون کم در پاهای آویزان و زخم های فشاری در ناحیه داخلی کف پا که به دلیل وضعیت بد نشستن ایجاد می شود.

به همین دلیل از حمایت کننده دیگری استفاده می شود که شبیه به ساپورت ساق پا می باشد با این تفاوت که دارای یک تکه ای هم هست که کاملا در کف پاها به صورت یکسره گسترده می شود. کاربران اغلب این طراحی را راحت تر از انواع معمول می بینند. به همین دلیل زیر پایی های معمول را جدا می کنند. 

زیر-پایی-ویلچر

پدهای براکت ویلچر راحتی نشستن را بهبود می بخشند.

همان طور که قبلا گفتیم قاب ها و آویزهای زیرپایی می تواند با نشستن تداخل ایجاد کند و منجر به ایجاد زخم های فشاری در پاها شود. می توانید با استفاده از پارچه های ژله ای دور آویزهای زیرپایی را مطابق شکل بپوشانید تا از تماس با فلز سرد آویز نیز جلوگیری شود. فوم سلولی باز و ژل پلی یورتان جامد در قسمت داخلی راحتی کافی را فراهم می کند، در حالی که لاستیک نئوپرن بیرونی منجر به آسان شدن تمیز کاری می شود.

آویز-زیر-پایی-ویلچر

پتویی که چرخ های شما را نمی پوشاند

نشستن های طولانی مدت باعث می شود تا پاها و مچ پاها احساس سرمای بیشتری کنند و این معمولا مربوط به گردش خون است. داشتن گردش خون در بدن کمک کننده است.  اما همین طور یک پتو روی پاهایتان داشته باشید. پتو دور کاربر محکم می شود و می توان از نوار چسب برای فیکس کردن آن در اطراف پایین پاها استفاده کرد تا از کشیده شدن پتو در زیر چرخ ها جلوگیری نمود. عده ای از افراد موقعیت صندلی چرخدار را نادیده می گیرند. اما اگر شما یکی از کاربران ویلچر هستنید قطعا می دانید که موقعیت شما در ویلچر همه چیز است.

امیدواریم که محصولی را که مناسب شماست پیدا کنید. 

طراحی و اجرا: فروشگاه ساز سبدخرید