آیا ما می توانیم کپسول اکسیژن همراه خود را با استفاده از کپسول های خانگی شارژ کنیم؟

۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ۰۹:۰۲:۵۹ ق.ظ

آیا ما می توانیم کپسول اکسیژن همراه خود را با استفاده از کپسول های خانگی شارژ کنیم؟

آیا ما می توانیم کپسول اکسیژن همراه خود را با استفاده از کپسول های خانگی شارژ کنیم؟

نویسنده: دکتر سینا

بسیاری از بیمارانی که کپسول های اکسیژن 2.5 لیتری خریداری کرده اند و معمولا در بیرون از منزل و به صورت همراه از آن استفاده می کنند. معمولا در منزل کپسول های اکسیژن خانگی بزرگتر 5 لیتری یا 10 لیتری استفاده می نمایند. کپسول های اکسیژن 2.5 لیتری کمی متفاوت از کپسول های اکسیژن خانگی هستند و شارژ این کپسول ها نیز با بقیه کپسول های اکسیژن کمی متفاوت است. کپسول های اکسیژن 2.5 لیتری دارای مانومتر سرخود هستند و آچار و رابط شارژ نیز به همراه آن ها عرضه می شود. در هنگام شارژ این کپسول اکسیژن همراه بایستی این آچار و رابط شارژ را به همراه داشته باشید تا بتواند کپسول اکسیژن خود را شارژ کنید.

با توجه به اینکه کپسول های اکسیژن 2.5 لیتری با استفاده از کپسول های اکسیژن خانگی شارژ می شود و از طرفی آچار و رابط شارژ نیز به همراه کپسول موجود است. این سوال در ذهن بسیاری از مصرف کنندگان شکل می گیرد که آیا خودشان می توانند کپسول های اکسیژن 2.5 لیتری خود را با استفاده از کپسول های اکسیژن خانگی که در منزل دارند شارژ کنند یا نه؟

در پاسخ به سوال پیش آمده باید بگوییم که این مسئله امکان پذیر است و شاید اگر کسی بتواند روش شارژ کپسول اکسیژن همراه را از افراد خبره یاد بگیرد. بتواند به راحتی این کار را در منزل انجام دهد. اما مسئله های مهمی وجود دارد که باید به آن ها حتما توجه شود:

1-      کپسول های اکسیژن خانگی معمولا تحت فشار بالا قرار دارند و در هنگام شارژ کپسول اکسیژن کوچکتر اتصالات باید بسیار با دقت و محکم انجام شده و هر دو کپسول اکسیژن در موقعیت کاملا پایدار قرار گیرند. کوچکترین بی دقتی در روند شارژ کپسول اکسیژن پزشکی فاجعه بار خواهد بود.

2-     گاز اکسیژن در حضور روغن و گریس و شعله های باز به شدت قابل اشتعال است در هنگام شارژ کپسول اکسیژن کوچکتر با کپسول های اکسیژن بزرگتر باید حتما به این مسئله توجه شود.

و در نهایت باید توجه کنید که به هیچ عنوان بدون آموزش قبلی در حضور افراد خبره از شارژ کپسول اکسیژن جدا خودداری نمایید. 

کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع است

طراحی و اجرا: فروشگاه ساز سبدخرید